01-01-1970 03:00 MEDYA

“PLAN ÜZERİNDE BİR AÇIKLAMA YAPACAĞIZ”

“PLAN ÜZERİNDE BİR AÇIKLAMA YAPACAĞIZ”

 “PLAN ÜZERİNDE BİR AÇIKLAMA YAPACAĞIZ”

      Datça Belediye Meclisi 30 Mart Yerel Seçimlerinin ardından 2. olağan toplantısını tüm üyelerin katılımıyla eksiksiz olarak gerçekleştirdi. 16 maddelik gündemin konuşulup karara bağlandığı toplantıda gündem dışı konuşan Başkan Tokcan, 1/25 bin ölçekli çevre düzeni planı revizyon kararları hakkında belediye olarak açıklama yapma gereği duyduklarını, ancak hazır olmadıkları ve erken olduğu için henüz bir açıklama yapmayacaklarını söyledi. Tokcan ayrıca planda eksiklikler gördüklerini, bu eksikliklerin plana dahil edilmesini istediklerini dile getirdi.

      Belediye Meclis toplantısında gündem dışı konuşan Belediye Başkanı Şener Tokcan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünün Datça-Bozburun Özel Çevre Koruma Bölgesi’ne ait yeni 1/25 bin ölçekli Çevre Düzeni Planı Revizyon kararları hakkında konuştu. Belediye olarak kurumsal bir görüşleri olması gerektiğini ifade eden Tokcan, bu konuda en kısa zamanda kendi görüşlerini bildiren bir açıklama yapacaklarını dile getirdi.

      Planın 2007 yılından beri hazırlanmakta olduğunu, yine aynı yıl içerisinde belediye meclis toplantısında bazı hususları dikkate alınması istenmiş olduğunu belirten Tokcan, “Biz de bunlara baktık inceledik. 400 civarında itiraz ve talepler var. Bazı kamuoyunda endişeler var. Bu konuda basın mensuplarıyla plan üzerinde bir açıklama yapma ihtiyacı duyuyorum ancak çok hazır olmadığım için yapamayacağız. Açıklamamızda İmar Komisyonu Üyeleri ve teknik kadromuzda olacak” dedi.

                                             “PLANDA GÖRDÜĞÜMÜZ EKSİKLİKLER VAR”

                Belediye olarak plan üzerinde eksiklerin olduğunu ifade eden Tokcan, “Bizimde bazı konularda bu plana ilave edilmesini istediklerimiz bir takım şeyler bulunuyor. Hafriyat döküm sahası gibi, bizimde bazı eksiklikler gördüğümüz bir gerçek. O sebeple bu plan önemli bir plan. Datça’nın geleceğiyle ilgili bir plan” diye konuştu.

          Ankara’da planı hazırlayan birimle görüştüğünü açıklayan Tokcan, “Ankara’da Çevre Bakanlığı’nda planı hazırlayanlarla görüştüm. Planın bütününde koruma amacının öne çıkarıldığı söylendi. Orada bazı değerlendirmelerimiz oldu. Kamuoyundaki gelişmeleri dikkatle inceleyeceklerini, planın ilkelerine uyduğu takdirde de ne gerekiyorsa yapacaklarını söylediler” ifadelerini kullandı. 


Bu haber 6874 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER MEDYA HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer