01-01-1970 03:00 YAŞAM

20 YILLIK KABLOLAR DEĞİŞİYO

20 YILLIK KABLOLAR DEĞİŞİYOR

20 YILLIK KABLOLAR DEĞİŞİYO

 Datça Telekom İşletmesi, çok sık olan arıza kayıtlarını önleme amacıyla şehir içindeki binaların dış kısmında karışmış halde toplu bulunan kabloları tek bir kablo altında düzenleyerek hem görüntü kirliliğini hemde çok sık olan arıza kayıtlarının önüne geçmeyi amaçlıyor.

            Türk Telekom çok sık olan arıza kayıtlarının önlemek amacıyla bina üzerilerinde düzensiz şekilde çekilen telefon hattı kablolarını düzenleyerek yeni görünümüne kavuşmasını sağlıyor. Yapılan çalışmaların kaliteyi  de arttıracağını dile getiren yetkililer internet hızı konusunda da etkili olacağını belirtti.

            İyileştirme adı altında yapılan çalışmalarda 20 yıllık kabloların değiştirildiğini ifade eden Datça Türk Telekom sorumlusu Sabri Kaymaz, " Düzensiz şekilde çekilen kabloları kötü görümünüden kurtarıp tek bir kablo altında topluyoruz. Bunu yaparken de çalışma yaptığımız binalara ve herhangi bir kuruma zarar vermeden profesyonel kadromuzla çalışmalara devam ediyoruz. Ayrıca yıkılacak ve yeniden düzenlenecek olan binalarında kablolarını yer altından geçiriyoruz. 20 yıllık eski kabloları yenileyerek daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu çalışmalar aynı zamanda internet kalitesinin de yükselmesini sağlayacak" dedi. Çalışma yaptıkları sırada vatandaşlar tarafından binaların iç kısmındaki tesisat yenilenmesi konusunda yardımcı da olduklarını belirten Sabri Kaymaz, " Yeni yapılan binalarda telefon hatlarının daha düzenli olması için vatandaşların Telekom ile istişare halinde olmaları gerekiyor. Bu sayede daha kaliteli hizmeti alarak kabloların kötü görünümünden kurtulması sağlanacak. Ayrıca Datça'da yeni yapılan sitelere fiber optik kablo döşüyoruz. Bu sayede internet hızı da artıyor" diye konuştu. 


Bu haber 18709 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer