01-01-1970 03:00 MEDYA

BELEDİYE’DEN ESNAFA BÜYÜK KATKI

BELEDİYE’DEN ESNAFA BÜYÜK KATKI

BELEDİYE’DEN ESNAFA BÜYÜK KATKI

       Datça Belediye Meclisi, mecliste aldığı kararlar doğrultusunda Datça’daki özellikle köylerin mahalle olmasından sonra tekne tarifeleri, kantar ücretleri, sahil kullanım ücretleri ve sosyal tesisler konusunda belirlediği ücretler ile esnafın ve çiftçinin yüzünü güldürecek.

      Datça Belediye Meclisi Yerel Seçimlerin ardından toplandığı 2. olağan toplantısında aldığı kararlar ile Datçalı esnafın yüzünü güldürecek. Köylerin mahalle statüsüne geçmesinin ardından belediyeye bağlanan köylerdeki esnaf ve çiftçiler, belediye meclisinin belirlediği tarifeler ile yüzleri gülecek. Esnaf ve belediyenin çıkarlarını ortak noktada buluşturmak istediklerini dile getiren Başkan Tokcan, “Büyükşehir Belediyeciliğine geçiş dönemi içerisindeyiz bu geçiş döneminde taşlarla fazla oynamak istemiyoruz. Esnafımızın ve belediyemizin çıkarlarını koruyup gözetmek zorundayız. Bu doğrultuda esnafımızı mağdur ve zor durumda bırakmak istemiyoruz” dedi.

       Meclisin gündem maddesinde yer alan tarifelerin görüşülmesi hususunda alınan kararlar ise şöyle oldu; Yazı Mahallesindeki tekne tarifeleri, 10-12 metre tekne 45 TL., 13-15 metre 50 TL., 15-20 metre 55 TL., 20 metre üstü 65 TL., motorbotlar 75 TL., grup olarak gelen teknelerden tekne başına 45 grup başkanına ise ücretsiz olacağı kararı alındı. Kızlan Mahallesinde bulunan hizmet veren kantar içinde makul bir ücret belirleyen meclis, kantarın Kızlanlı’ların bedava kullanıcağını açıklarken, küçük araba ve kamyonetler için 10 TL., kamyon ve TIR’lar içinde 20 TL. olmasına karar verdi.

        Kızlan, Yazı ve Emecik’te bulunan sosyal tesislerdeki düğün salonu ücretleri konusunda da tarife belirleyen meclis, mahalle halkına 500 TL. olduğunu dışarıdan gelecek olanlar içinde fiyatın 1.000 TL olarak belirledi.  Yaka ve Mesudiye’deki sahil kullanım ücretlerini de belirleyen meclis sahillerin metrekare başına 3 TL. olarak belirledi. Meclis ayrıca Zabıta Memurlarının fazla çalışma ücreti olarak 380 TL. verilmesine karar verdi. 


Bu haber 6812 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER MEDYA HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer