01-01-1970 03:00 GÜNDEM

DATÇA BELEDİYE BAŞKANI ŞENER TOKCAN'DAN HALKIMIZA MEKTUP

Geçtiğimiz hafta CHP'den yeniden Datça Belediye Başkan adayı olan Şener Tokcan,adaylığı ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

DATÇA BELEDİYE BAŞKANI ŞENER TOKCAN'DAN HALKIMIZA MEKTUP

Değerli  Datçalılar,

Sizlere veda  mesajı yayınlayıp,  “Hoşça kalın” demeye çok az bir süre  kalmışken,  Genel Merkezimizin talep ve takdiriyle  güzel Datça'mız ve sizler  için  şahsıma  beş yıl daha hizmet  yapma görevi  verilmiş bulunmaktadır.    

30 Mart  günü bana bu yetkiyi  verdiğiniz takdirde,  bir dönem daha   sizlerle olma fırsatını yakalayacağım.  Gerçekte de hayatımda  çok özel bir yere sahip olan beş yıla bir beş yıl daha eklemek,   benim için  tanımlanması olanaksız bir mutluluk olacaktır.  Bir taraftan  kendime ve aileme daha dingin bir yaşam kurmayı hayal ederken,  diğer  taraftan da sizlerden ayrılacak olmanın  hüzün ve burukluğunu hissetmeye  başlamıştım.  İnanıyorum ki,  30 Mart'ta bana bu ayrılık hüznünü  ve burukluğunu yaşatmayacaksınız. Devleti ve Cumhuriyeti kuran bir siyasi partinin  mensubu ve hele hele  Belediye Başkanı adayı olmak herhalde bir siyasetçinin yaşayabileceği en büyük onurlardan birisi olması gerekir.   Şahsıma doğduğum  ve büyüdüğüm bu topraklarda tekrar  görev  yapabilme   fırsatının  verilmiş olması karşısında,  gururlanmamak elde değil. Ancak bu gururum  30 Mart'ta sizlerin desteği ve güveniyle  ile birlikte taçlanacak ve daha da büyüyecektir.  

 

Bu dönem  köylerimizin de  belediyenin sorumluluk alanında olması  benim için ayrı bir mutluluk kaynağı olacaktır. Yaka Köylü bir baba ile Mesudiye Köylü bir annenin  çocuğu olarak  köylerimize hizmet  götürmek ve köylülerimizle  bu sıfatla birlikte olabilmek  bana farklı duyguları yaşama olanağı verecektir.

 

Değerli  Datça'lılar,  geçen beş yılda  tarafsız bir anlayış içersinde bütün vatandaşlarımıza eşit mesafede oldu. Partizanlık bizim felsefemizle hiç bağdaşmadı ve bağdaşmayacak da. Demokrasiye yürekten inanmış bir kişi olarak,  “Bizden”  ya da “Bizden değil”  yaklaşımının  ne kadar tehlikeli olduğunu bütün belediye personeli de kavramış durumdadır.  Ben CHP  mensubuyum ama,  Datça'nın Belediye Başkanı oldum.  Yetki verdiğiniz takdirde  önümüzdeki beş yılda da aynı anlayış  içersinde olacağımdan hiç kuşkunuz olmasın.

 

Datça'mız bu dönem bambaşka bir statüyle yönetilecek.  Bazı hizmetler Büyükşehir Belediyesine devredilecek  olmakla birlikte,  daha geniş bir coğrafi alana hizmet götürülecektir. Muhtarlarımız  statüleri değişecek olsa da bizim köylerdeki temsilcimiz gibi olacaktır.

 

Değerli Datçalı'lar, geçen dönem olduğu gibi bu dönemde de seçimleri bir festival  anlayışı içersinde yapacağız. Diğer siyasi parti adaylarının da aynı  anlayış içersinde hareket edeceklerinden hiç kuşkum bulunmamaktadır. Datça demokratik olgunluğa çoktan ulaşmış bir ilçedir.  Ben diğer siyasi parti adaylarına bu vesileyle başarılar diliyorum. Ayrıca partimin diğer aday adaylarının da bir kırgınlığa meydan vermeden  bezimle birlikte çalışacaklarından hiç kuşkum bulunmamaktadır.  Hizmete talip olmak  takdir edilmesi gereken bur davranıştır.  Gerçekten de  adaylarımıza  gösterdikleri bu cesaret ve özveri  için teşekkür ederim.

Beklemediğim bu görev  karşısında , bir program hazırlamak  için biraz zamana ihtiyacımız olacak. Yapacaklarımızı bu programda daha ayrıntılı bir biçimde göreceksiniz.  Adaylığımın belli olmasından bu yana gösterdiğiniz destek ve ilgi için  bütün halkımıza  teşekkür  ederim.  İnanıyorum ki 30 Mart'ta kazanan yine Datça olacaktır.   

 

                           Şener Tokcan

             CHP Datça Belediye Başkan Adayı

 


Bu haber 3852 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer