09-02-2018 18:31 GÜNDEM

DATÇA TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU'NDAN SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ

Türkiye Radyo ve Televizyon sanatçısı Kanun Virtüözü Selim Gönüldaş'ın Şefliği eşliğinde Datça Türk Sanat Müziği Korosu “Sevgililer Günü Konseri” 11 Şubat Pazar günü akşam saat 20:00 'da İlçemiz Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

DATÇA TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU'NDAN SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ

Konsere Selim Gönüldaş'ın şefliğinde İzmir'den gelecek olan saz heyeti eşlik edecek. Datça Belediyesi'nin katkılarıyla hayata geçirilmiş olan konser halka açık ve ücretsizdir. Eski adı “Datça Gönül Dostları TSM Topluluğu” olan şimdilerde “Datça Selim Gönüldaş TSM Korosu” olarak yeni adını alan topluluk 2018'in ilk sahnesini Pazar akşamı alacak. 2 konseri Amfi Tiyatro'da toplamda Datça içinde 4 konser gerçekleştiren ekip 20 koristten oluşuyor. 
Bir çok ünlü ses sanatçısına enstrümanı ile eşlik eden Selim Gönüldaş yurtiçinde olduğu kadar yurdışında da çalışmalar gerçekleştirdi. Datça'daki müzikseverler  için İzmir'den kalkıp Datça'ya gelerek  Datça Türk Sanat Müziği Korosu'nu birebir çalıştırıyor. Emeğinin karşılığını ise  Datça Türk Sanat Müziği Korusu ile birlikte sahnede alkışlar eşliğinde alacak. Türk sanat müziği severleri aralarında görmek isteyen Datça Türk Sanat Müziği Korosu üyeleri  “Vatandaşların Pazar akşamı planı şimdiden hazır” dedi.
       (Rıza EZER)


Bu haber 673 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer