01-01-1970 03:00 GÜNDEM

“DATÇA'YI TURİZM MERKEZİ YAPACAĞIZ”

İşçi Partisi Belediye Başkan Adayı Şefik Çakmak, Datça için yapa-cakları projelerini anlattı.

“DATÇA'YI TURİZM MERKEZİ YAPACAĞIZ”

İşçi Partisi Belediye Başkan Adayı Şefik Çakmak, Datça için yapa-cakları projelerini anlattı. Datça halkı ile birlikte halk meclisleri eliyle Datça'yı yönetmek için yetki istediklerini belirten Şefik Çakmak, “Dürüst temiz bir belediye yönetimi olacağız. Datça'nın sorunları çözüp, yaşam kalitesini yükseltip, Datça'yı bir turizm merkezi yapacağız” dedi.

İşçi Partisi Datça Belediye Başkan Adayı Şefik Çakmak yaptığı açıklamada, Datça'yı seven, Atatürk İlke ve İnkilaplarına sahip çıkan vatandaşların oylarına talip ol-duklarını ifade etti. Datça halkının beş yıldır Datça'da taş üstüne taş koymayan, hizmet üretmeyen, yalnızca yıkmasını bilen Şener Tokcan'a oy vermeye mahkum olunmadığını dile getiren Şefik Çakmak, Datça için hazırladıkları proje-leri anlattı. İlçede yeterli tuvalet bulunmadığını belirten Şefik Çakmak, hijyenik koşul-larda umumi tuvalet yapacaklarını ifade etti. Şefik Çakmak ayrıca asbestli su borularını değiştireceklerini, kanalizasyon ve arıtma konusunda çalışmalar yapacaklarını, Atatürk Caddesini yeni bir anlayışla düzenleyeceklerini, yürüyüş ve koşu yolları ile çocuk parkları yapacaklarını belirtti. Çakmak , Milli park, botanik park kurulacağını ve açık hava tiyatrosu yapacaklarını dile getirdi. Datça'da önemli bir eksikliğin mezbaha olduğunu ifade eden Çakmak, “Datça'ya mezbaha, mandıra ve içerisinde pazarda olan kapalı bir çarşı yapacağız. Spor tesisleri ile birlikte kapalı yüzme havuzu yapacağız. Datça'yı zenginleştirecek bağcılık ve arıcılık konusunda çalışma-lar yapılıp desteklerin verilecek. Datça'ya ayrıca, Datça müzesi, tekneler için çek çek yerleri, hay-van barınağı, huzur evi, öğrenci yurdu ve belediye bandosu yapacağımız işlerin bazılarıdır” dedi. 

Datça'yı turizm konusunda tanıtımlar yaparak turizme kazandıracaklarını da sözlerine ekleyen Çakmak, “Datça'yı önce Türkiye'ye daha sonra da Dünya'ya tanıtacağız. Bu şekilde Datça'yı turizm konusunda hak ettiği yere getireceğiz” diye konuştu. 


Bu haber 4881 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer