01-01-1970 03:00 MEDYA

“DERE TEPE EĞİTİM”

“DERE TEPE EĞİTİM”

“DERE TEPE EĞİTİM”

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından desteklenen çalışmayla kadınların toplum içindeki konumlarının güçlendirilmesi, maddi destek ve kendine güven duygularının geliştirilmesi amaçlanıyor.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından başlatılan çalışmayla kadınların toplum içindeki konumlarının güçlendirilmesi, maddi destek ve kendine güven duygularının geliştirilmesi amaçlanıyor. Datça Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü elemanlarından Mühendis Fatma Özmen ve Tekniker Betül Akbaş tarafından verilen 10 haftalık kursa 25 kadın kursiyer katıldı. Kursta katılımcılara "Çocuk bakımı sağlığı ve beslenmesi, çocukla iletişim ve davranışları izleme, sağlıklı yaşam, kadın sağlığı, kadın-erkek eşitliği, kadın hakları, sağlıklı gebelik ve çevre gibi konular yanında iyotlu tuz kullanımı, gıda muhafaza, organik ev yapımı tarım ilaçları ile zeytinyağında kalite gibi konularda da eğitimler verildi.

Düzenlenen sertifika törenine Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici ve kursiyerler katıldı. Sertifika töreninde konuşan Datça İlçe Müdürü Murat Durmaz "Müdürlük olarak teknik elemanlarımızca başlatılan çalışmalar tamamlandı. Bu çalışma ile kadınlarımızın yaşama dair bilgi ve becerilerini desteklemek, kendileri, aileleri ve köyleri için yapabileceklerini kendilerine göstermeyi hedefledik" dedi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nazif Ekici de "Bakanlığımız Eğitim ve Yayım Dairesi Başkanlığı ile Anne Çocuk Eğitim Vakfınca ortaklaşa başlatılan ve teknik elemanlarımızca sürdürülen çalışmaların büyük ilgi gördüğünü müşahade ettik. İlgi gösteren herkese teşekkür ederim" dedi.

Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, "Dere Tepe Eğitim. Bu proje ile zaman ve mekan aranmaksızın, her zaman ve her yerde bu tür eğitimin yapılabileceği öngörülmektedir. Kadınlarımız böyle kurslarla kendilerini daha mutlu ve güvenli hissedeceklerdir. Bu nedenle bu tür kursların önemli olduğunu düşünüyorum. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Kurs sonucunda düzenlenen sertifika dağıtım töreninde kursiyerlere sertifikaları Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, İl Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürü Nazif Ekici, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Yeşilkaya, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mehmet İdar, Datça İlçe Müdürü Murat Durmaz, Marmaris İlçe Müdürü Nazif Çiftçi tarafından verildi.

 

 


Bu haber 7093 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER MEDYA HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer