01-01-1970 03:00 YAŞAM

İLÇEMİZDEKİ BAŞIBOŞ KÖPEKLER 30 TAVUĞU TELEF ETTİ

İlçemiz’de çiftlik evinde, tel örgülü ile çevrili açık alanda bulunan yüze yakın tavuktan 30'u başıboş köpekler tarafından telef edildi.

İLÇEMİZDEKİ BAŞIBOŞ KÖPEKLER 30 TAVUĞU TELEF ETTİ

Pazartesi saat 05.00 sıralarında, Abdullah Poyraz'a (62) ait Reşadiye Tepesi Mevkisi'ndeki çiftlik evinde, başı boş köpekler dehşet saçtı. Dışarıdan gelen gürültüler üzerine uyanan yan evdeki Nihat Timur (62) bahceye koştuğunda, bekçiliğini de yaptığı komşusunun çiftlik evindeki tavuklara 4 köpeğin saldırdığını gördü. Kovalamak istediği köpeklerin kendisine de saldırdığını belirten Timur, "Üçü siyah, biri de sarı renkliydi. Her tarafları kan içindeydi. Köpekler bahçedeki tüm tavukları boğup öldürüyorlardı. Bana da saldırdıkları için geri çekilmek zorunda kaldım. Daha sonra geldikleri gibi tel örgüleri aşıp kaçtılar" diye konuştu.

'Hava Kararınca Dışarı Çıkmaya Korkuyoruz'
Bahçede 30 tavuğun ölüsünü bulduğunu belirten Timur sözlerini şöyle sürdürdü:
"Çiftlikte aylardır tavuk besliyoruz. Ne yaptıysak köpeklerle baş edemedik. Daha önce de 48 tavuğumuz parçalandı. Belediyeye ait eski mezbaha çevresinde bulunan başıboş köpekler çevreye korku salıyor. Köpekler çok tehlikeli. Sadece hayvanlar için değil, insanlar için de büyük tehdit oluşturuyorlar. Belli bir saatten sonra hava kararınca dışarı çıkmaya korkuyoruz. Belediyenin başıboş köpeklere karşı önlem almasını istiyoruz" dedi.


Bu haber 1761 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer