01-01-1970 03:00 EĞİTİM

MARŞIMIZI 93. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Marşımızı 93. yıldönümü kutlandı

MARŞIMIZI 93. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

İstiklal Marşımızın TBMM tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin 93. Yıl dönümü İlçemizde gerçekleşen etkinlikler ile kutlandı. Yapılan etkinliklerde ‘İstiklal Marşı Güzel Okuma’ yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

İstiklal Marşımızın kabulünün 93. Yıldönümü Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde yapılan etkinlikler ile kutlandı. Yapılan etkinliğe Kaymakam Hamdi Üncü, Garnizon Komutan Vekili Yarbay İsmail Ünver, Belediye Başkanı Şener Tokcan ve çok sayıda öğrenci, öğretmen ve davetliler katıldı. Açılışta konuşan Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Fatma Çakır, “İstiklal Marşı özlü dizeleriyle Türk Ulusunun Yurt ve Bayrak sevgisini, bağımsızlık ve çağdaşlık duygusunu en güzel bir biçimde yansıtmaktadır. Kurtuluş Savaşı Vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan Türk Milleti’nin Atatürk Önderliğinde özveri ile başarıya ulaştırdığı tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanıdır” dedi.

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan kutlama, İstiklal Marşı yarışmasında 1. olan İlk, orta ve lise öğrencilerinin İstiklal Marşını okuması ile devam etti. Daha sonra İstiklal Marşı okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilirken, Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “İstiklal Marşı” oratoryosunun gösterilmesi ile devam etti.

 


Bu haber 23864 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer