01-01-1970 03:00 MAGAZİN

RİO KARNAVALINI ARATMADI

RİO KARNAVALINI ARATMADI

RİO KARNAVALINI ARATMADI

    Datça'da 15-27 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen 'Kısa Film Festivali' nin sona ermesinin ardından İlçemizde bulunan yerli yabancı öğrenciler festival sonunda yaptıkları etkinlikler ile kutlama yaptılar. Rio Karnavalı'nı aratmayan görüntülere sahne olan karnavalda gençler ilginç kıyafetler giyerek, müzik eşliğinde yaptıkları danslar ile gönüllerince eğlendiler.     15-27 Nisan tarihleri arasında Datça'da düzenlenen kısa film festivali sona erdi. Festivalin sona ermesiyle birlikte festivale katılan Türk ve Alman gençleri, festival sonunda düzenledikleri karnaval ile festivalin tadını çıkardılar.     
    Gençlerin farklı kıyafetleri içinde ilginç danslarıyla karnavala renk katarken, Datçalı'lar tarafından da ilgi ve memnuniyetle karşılandı. 
    Festival boyunca film gösterimlerinin yanı sıra çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler Datça Yarımadasının çeşitli bölgelerinde eş zamanlı olarak yürütülmesinin ardından bu etkinlikler arasında söyleşiler, video atölyeleri, video map-ping, konserler, partiler, fotoğraf ve resim sergilerinin de yer aldı. 
    Datça Uluslararası Kısa Film Festivali bünyesinde birçok yönetmenin de katılımıyla tüm kısa film gösterimi yapıl-masıyla birlikte Datça, sanata, turzime, sosyal yaşama ve uluslar arası ilişkilere yeni bir boyut katarak Datça'nın marka değerinin daha da yukarılara taşındığı belirtildi.


Bu haber 5518 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer