01-01-1970 Rafet Laçin

 On iki yıldır süregelen gelişim ve dönüşüm programları, belirlenmiş takvim çerçevesi içinde zamanın ve mekânın el verdiği ölçekte gerçekleşmektedir. On iki yıl önce statükoya alışmış toplumsal ve siyasal realite, ilk yıllarda, değişime, yeniliklere, gelişmelere, karşı hazırlıksız yakalanmanın acemiliği içinde olanca bilgisizliğin ve yaratılan yersiz algının etkisi ile tepkili görünen kesimler de olmuştur. Bu kesimlerin, ilk uygulamaya konulan, değişimin, yeniliklerin ve gelişmelerin, ayak seslerini duyar duymaz ortalıkta felaket senaryoları hazırlanmış, felaket tacirlikleri ihdas edilmiş hamasiye ve demagojik anlatımlarla toplumsal hassasiyetler kaşınmıştı.


Hani, her sıkıntılı bekleyiş döneminde ilk başvurduğumuz, “zaman her olumsuz gelişmenin ilacıdır” deyimine uygun olarak yine umutlu bekleyişin inancını güçlendiren, “Sabrın sonu selamettir” deyim ve düşünce atmosferi içinde, değişim, gelişme, yenileşme, programlarını uygulayan siyasi kadrolara duyulan güven ve itimadın pekişmesi ve gelişmesiyle olgunlaşmış oldu.


Yıllarca ceberut devletçi politika üreten eski yapının dayatma sonucu zorla empoze edilen, yaşam biçiminden sıkılan, inançlarından dolayı ayak uyduramayan, etnik kökenlerine göre asimilasyona rıza göstermeyen, nice halk yığınları için bu değişim, gelişme ve yenilenme devrimlerinin kendi, gelecekleri, yaşam garantilikleri, hak ve özgürlükleri için kurtuluşun miladı olarak kabullenmişlerdir. Sırf bu sebeple şartlar ne olursa olsun bu geniş halk kesimi mevcut politikaları üreten iktidarın şartsız ve koşulsuz yanında ve arkasında durmayı sadakat borcu olarak görmüş ve ifa etmiştir.


Her ne kadar eski Türkiye'nin kaymak takımı ve eski yapının savunucuları, beslendikleri kaynaklara yeniden dönmek için, olanca güçleriyle, entrika yaratarak, kargaşa, anarşi, provoke, darbe girişimlerine varıncaya kadar her türlü illegal eylemin içinde yıkımı denemiştir. Ancak, eski rejimin mağdurları aynı zamanda yeni rejimin müdavimleri olan geniş halk kesimlerinin kararlı dik duruşları ve desteklerinden dolayı sonuç alamamıştır.


Şimdi artık, bağımsız, vatansever, gerçek halk yönetimi, müreffeh ve refah vagonunun almış olduğu yükünü 2023 yılının hedeflerini yakalamak için yine olanca güçleriyle salimen yol almaya devam edeceklerdir. Kendi tarihimizin müdahil olduğu her köşenin hal ve hatırını sorarak, Dünya mazlumlarının ellerini tutarak, Dünyanın adil ve etik değerlerine katkı sağlayarak, ilk defa var olmanın ve etkili olmanın onurunu yaşayarak yolumuza devam edeceğiz.


Bu yolculukta gerçek emektarların, duyarlı vatandaşların, adaletin ve özgürlüğün savunucuları, gerçek yurttaş ve vatan sevdalılarının, yalansız, kusursuz, haksız beklenti içinde olmayanların oluşturduğu, yine o geniş halk kesiminin koruması altında yola devam.


Bu yazı 40376 defa okunmuştur.Rafet Laçin Diğer Yazıları
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer