01-01-1970 03:00 MAGAZİN

‘KIRMIZI KAPI’ KAPILARINI AÇTI

‘KIRMIZI KAPI’ KAPILARINI AÇTI

‘KIRMIZI KAPI’ KAPILARINI AÇTI

      Kırmızı Kapı Sanat Alanı Resim Sergisinin 2.’si Sanat Sokağında açıldı. Türkiye’nin 3. Kuşaktan sanatçıların özgün baskı resimlerinden oluşan resim sergisinde, gravür, serigrafi, taş baskı, ashap baskı gibi tekniklerden yararlanarak oluşturulmuş olan resimler sergileniyor.

      Kırmızı Kapı Sanat Alanı tarafından sergilenen özgün baskı resim sergisi çoğunluğunun profesör olduğu sanatçılardan oluşan grup tarafından ilçemizde sanat sokağında sergileniyor. Gravür, serigrafi, taş baskı, ashap baskı gibi tekniklerden yola çıkılarak oluşturulan resimlerin sergilendiği Kırmızı Kapı Sanat Alanı kapıları 20 Nisan’a kadar açık olarak ziyaretçilerini bekliyor.

      15 Nisan Leonardo Da Vinci’nin doğum Günü olmasıyla nedeniyle UNESCO tarafından ‘Sanat Günü’ ilan edilmesinin ardından 15 Nisan günü Kırmızı Kapı Sanat Alanından da farklı etkinlikler düzenlenerek kutlanılacağını ifade eden İbrahim İplikçioğlu, “Düzenleyeceğimiz etkinlikler ile Datça’dan dünya sanat gününe bir selam da biz çakıcaz” dedi.

     Sanat Alanı kelimesinin galeri değil de neden alan olarak kullandığını açıklayan sanatçı İbrahim İplikçioğlu, “15-20 senedir Dünya’da galeri sözcüğü yerini alan kelimesine bıraktı. Galeri kelimesi daha çok bir şeyin teşhir edildiği, satıldığı, sunulduğu ve kısıtlayıcı etkinliklerin olduğu bir yer gibi akıllara geliyor. Oysaki alan sözcüğü sanata ilişkin bir çok etkinliğin gerçekleştirilmiş olduğu, daha aktif ve daha geniş bir alana hitap ediyor. Bu yüzden Sanat Galerisi değil de alanı kelimesini kullanıyoruz” diye konuştu. Kırmız Kapı Sanat Alanı 20 Nisan’a kadar Pazar Günleri hariç 11.00-18.00 saatleri arasında açık olup ziyaretçilerini beklediği açıklandı.


Bu haber 7449 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer