01-01-1970 03:00 MAGAZİN

NEVRUZ ATEŞİ BARIŞ İÇİN YAKILDI

NEVRUZ ATEŞİ BARIŞ İÇİN YAKILDI

NEVRUZ ATEŞİ BARIŞ İÇİN YAKILDI

Baharın gelişini, doğanın uyanışını temsil eden Nevruz Bayramı, Eski Datça’da yakılan ateş ile kutlandı. İlçemizde de ilk kez kutlanan Nevruz Bayramı, yakılan Nevruz ateşi ile birlikte dostluk ve barış mesajları verildi. 
Baharın geldiğini müjdeleyen Nevruz Bayramı ülke genelinde yapılan kutlamalar ile devam ederken, İlçemizde de ilk kez Nevruz Bayramı kutlanarak Nevruz ateşi yakıldı. Eski Datça’da yakılan Nevruz ateşinde dostluk ve barış mesajları verildi. Kutlamalara katılan HDP Muğla Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Ayşe Erdem yaptığı açıklamada, “Biz burada Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Nevruz ateşini yakmak için bir araya geldik. Diyarbakır’da da büyük bir Nevruz ateşi yakıldı. Barış mesajları verildi. Bu güne kadar yapılan çalışmalara devam edileceği, barış konusunda ısrarcı olacağımızı ve bizde bu mesajla beraber barış konusunda ısrarcı davranacağız.   Nevruz ateşi ile de coşkumuzu 30 Mart’ta sandıklara taşıyacağız” dedi. HDP Datça Belediye Eşbaşkan Adayı Selim Şimşek ise yaptığı konuşmada, “Seçimlerde Datça’da güzel bir sonuç alacağız. Hedefimiz 2 tane Meclis Üyesi çıkarmak. İnşallah bunu başaracağız. Nevruzumuz mübarek olsun. Nevruz ülkemiz için barış için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
AK Parti Belediye Başkan adayı Günay Cennet’inde katıldığı Nevruz Bayramı kutlamaları Nevruz ateşinin yakılması, halayların çekilmesi ve ateşten atlanması ile devam etti. 

 


Bu haber 6783 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer