01-01-1970 03:00 MAGAZİN

NİHAT AKKARACA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ ARIYOR

NİHAT AKKARACA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ ARIYOR

NİHAT AKKARACA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ ARIYOR

      Datça Belediyesi ve Kanguru Yayınları - Kanguru Sanat Edebiyat Akademisi, Datça’nın yerel kültürünü ve değerlerini çalışmalarıyla ulusal kültür ve edebiyatımıza taşıyan araştırmacı yazar ve öykücü Nihat Akkaraca (1931 - 2009) anısına bir öykü ödülü düzenletecek.

     Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek ödülün amacı, yazıya özgün yapıtlar kazandırmak olduğu açıklandı. Yarışma koşullarının ödüle daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve hiçbir yerde yayımlanmamış 1 (bir) öykü ile başvurulabileceği belirtildi. Konu serbest olduğu yarışmada yaş sınırlamasının olmadığı açıklandı. Yarışmanın seçici kurulu, yapıtları insana ve hayata yakınlık, çevreye ve topluma duyarlılık, Türkçemize uygunluk, anlatımda tutarlılık ve özgünlük ekseninde değerlendireceği belirtildi.

Yarışma şartları ile ilgili Datça Belediyesinden yapılan açıklamada; “Öyküler 12 (on iki) punto ile bilgisayar veya daktiloda çift aralıklı yazılmalıdır. Öyküler 7 (yedi) nüsha olarak gönderilmelidir. Katılımcılar, zarflarının içinde ayrı bir dosyaya ad-soyad, özgeçmiş, adres ve telefon bilgilerini ekleyecektir. Rumuzla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Son başvuru tarihi 15 Temmuz 2014’tür. Öyküler elden, posta veya kargo ile teslim edilecektir. Düzenleme kurulu, posta veya kargoda yaşanabilecek gecikme ya da kayıplardan sorumlu değildir.Sonuçlar 15 Eylül 2014’de basına duyurulacak ve Datça Belediyesi’nin internet sitesinde (http://www.datca.bel.tr/) ilan edilecektir.Ödüller 6.Datça Öykü Günleri (Eylül 2014) kapsamında düzenlenecek törenle birincilik (1500 TL ve plaket), ikincilik (750 TL ve plaket) ve üçüncülük (500 TL ve plaket) olarak verilecektir.Seçici kurul; Cemil Kavukçu, Aydın Şimşek, Faruk Duman, Kemal Gündüzalp, Mustafa Albayrak, Zeynep Sönmez, İnci Bilgin ve Emine Azboz’dan oluşmaktadır. Öykülerin gönderileceği adres: Nihat Akkaraca Öykü Ödülü Datça Belediye Başkanlığı Bas. Yay. Halkla İlişkiler Müdürlüğü İskele Mahallesi Çevre Yolu Sok. No:148900- Datça/MUĞLA” olarak açıklandı. 


Bu haber 7573 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer