s
Muğla
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  28.59
 • EURO
  30.52
 • ALTIN
  1783.9
 • BIST
  7768.17
 • BTC
  36743.46$

KARAİNCİR’DE ŞEZLONG İŞGALİ SONA ERDİ

0
Karaincir Plajı'nda izinsiz şemsiye işgali sona erdi. Vatandaşları bıktıran uygulama, Karaincir Tatil Köyü İşletme Kooperatifi'nin girişimleri ve Belediyenin kararlılığı sayesinde ortadan kalktı.

Son iki yıldır kiralama uygulaması yapılamadığı için 250 metre uzunluğundaki koy, gelişigüzel konulan güneşlikler nedeniyle adım atılamaz hale gelmiş, 600 konutlu Karaincir Tatil Köyü İşletme Kooperatifi, plajda yeni düzenleme yapılması isteği ile çalışma başlatmıştı. Datça Belediyesi nezdinde yapılan girişimler sonucu, Karaincir Tatil Köyü İşletme Kooperatifi ilk olarak kendisine ait şemsiyeleri kaldırırken, son olarak plajı işgal eden bir işletmeye ait şemsiye ve şezlonglar geriye çekilince sahil şeridi ortaya çıktı.ADIM ATILAMAZ HALE GELMİŞTİ
Karaincir Tatil Köyü İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Altuncu, kendilerine ait şemsiyelerin kaldırılacağına dair belediyeye taahhütte bulunduklarını ve bu taahhüdü yerine getirdiklerini söyledi. Altuncu, "Zaten küçük 

olan koy, izinsiz şemsiyeler yüzünden adım atılmaz hale gelmişti. Tüm sahil adeta tek bir işletmenin işgali altında idi. Buradaki yüzlerce insan mağdur ediliyordu. Buna gönlümüz razı olmadı. 

Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan'a gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz. Bu plajın, bir işletme tarafından değil, belediye eliyle işletilmesini arzu ediyoruz" dedi.

TATİLCİLER RAHATLIKLA YARARLANABİLECEK
İzinsiz işgalin sona ermesiyle birlikte, yaklaşık 250 metre uzunluğunda ve 3 ile 25 metre arasında değişen derinliğe sahip olan plajdan, 600 konutlu kooperatif üyelerinin yanı sıra 200 konutlu Emecik Mahallesi sakinleri ve bölgede bulunan 300'e yakın yatak kapasiteli tesislerde kalan 

vatandaşlar ve dışarıdan gelen tatilcilerin rahatlıkla yararlanabileceği bildirildi.

SINIR İHLALİ VARSA TESPİT EDİLECEK
Datça Belediye Başkanı CHP'li Şener Tokcan ise sahile izinsiz olarak konulan şemsiye ve şezlongların belediye ekiplerine gerek kalmadan, verilen süre içersinde ilgili işletme tarafından kaldırıldığını söyledi. 

Plajın normale döndüğünü ifade eden Tokcan, "Sadece bir bölümde özel mülkiyet olduğu gerekçesiyle bazı şemsiye ve şezlonglar kaldırılmamış. Burada İmar Müdürümüz ve harita mühendisimiz gerekli incelemeleri yaparak, ezel mülkiyetin sınırı tespit edilecek. 

Sınır ihlali tespit edilirse buradaki şezlong ve şemsiyeler de kaldırılacak" diye konuştu.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!